
Poniedziałek 8.00-16.00
Wtorek 8.00-16.00
Czwartek 8.00-16.00
Prof. dr hab. n. med. Joanna Szymkiewicz-Dangel
Specjalistka pediatrii i kardiologii, kierowniczka Zakładu Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP). Jedna z pionierek kardiologii prenatalnej w Polsce. Autorka współautorka wielu polskich i zagranicznych publikacji, nauczycielka akademicka. Wykształcenie w zakresie pediatrii i kardiologii dziecięcej zdobyła w Centrum Zdrowia Dziecka oraz w kilku czołowych ośrodkach zagranicznych, m.in. Guy`s Hospital (obecnie Evelina Children’s Hospital) w Londynie, Royal Liverpool Children’s Hospital oraz Harvard Medical School w Bostonie. Od wielu lat głównym kierunkiem jej pracy zawodowej jest kardiologia prenatalna.

Czwartek 08.30-14.30
Jedna sobota/mies. 9.00-16.00
Dr n. med. Agnieszka Grzyb
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista pediatrii, aktualnie w trakcie specjalizacji z kardiologii dziecięcej w Klinice Kardiologii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Asystentka w Zakładzie Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych CMKP, gdzie wykonuje prenatalne badania echokardiograficzne oraz prowadzi badania naukowe dotyczące m.in. zaburzeń hemodynamicznych u płodów z wadami serca.

Piątek 15.00-18.00
Dr n. med. Katarzyna Jalinik
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej. Asystentka w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła studia doktoranckie dotyczące chemioterapii w leczeniu raka jajnika.

Wtorek 17.00-21.00
Sobota 9.30-16.00
Lek. Adam Koleśnik
Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiej Akademii Medycznej, aktualnie w trakcie specjalizacji z kardiologii dziecięcej w Klinice Kardiologii oraz Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Posiada certyfikat Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie wykonywania badań echokardiograficznych płodu.

Środa 16.30-20.30
Jedna sobota/dwa mies. 10.00-18.00
Dr n. med. Monika Kowalczyk-Domagała
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medyczne w Warszawie. Specjalista pediatra, kardiolog dziecięcy. Kierownik Pracowni Diagnostyki Nieinwazyjnej Układu Krążenia i adiunkt w Klinice Kardiologii Instytutu „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka”. Współtwórca zasad akredytacji w zakresie echokardiografii pediatrycznej Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK). Posiada akredytacje indywidualną w zakresie echokardiografii pediatrycznej PTK i jest ekspertem nadzorującym szkolenie lekarzy ubiegających się o przyznanie akredytacji pediatrycznej.

Jeden piątek/mies. 16.00-20.00
Dr hab. n. med. Ewa Kowalik
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem), specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog. W 2008 roku uzyskała stopień doktora, a w 2018 stopień doktora habilitowanego nauk medycznych. Pracuje jako adiunkt w Klinice i Poradni Wad Wrodzonych Serca oraz Pracowni Echokardiografii Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie.

Wtorek i piątek 09.30-14.30
Dr n. med. Joanna Kuran-Ohde
Specjalistka położnictwa i ginekologii, asystentka w Zakładzie Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych Centrum Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych, starszy asystent w II Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (aktualnie na urlopie wychowawczym). W Poradni USG Agatowa wykonuje badania echo serca płodu oraz badania położnicze, w tym I trymestru z oceną ryzyka genetycznego, i badania dopplerowskie. Współprowadzi Szkołę Rodzicielstwa. Posiada certyfikaty przesiewowego badania serca płodu Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie ultrasonografii w położnictwie, diagnostyce prenatalnej i ginekologii, Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w zakresie badań ultrasonograficznych w położnictwie i ginekologii oraz międzynarodowe certyfikaty diagnostyki ultrasonograficznej (FMF, ISUOG).

Jeden wtorek/mies. 15.00-19.00
Prof. dr hab. n. med. Bohdan Maruszewski
Od 1997 r. Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Instytutu „Pomnika – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Wybitny, znany na całym świecie kardiochirurg dziecięcy i współtwórca „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. W roku 1979 ukończył Wydział Medyczny Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Od 1979 roku pracuje i specjalizuje się w Klinice Kardiochirurgii w Centrum Zdrowia Dziecka. Jest specjalistą Chirurgii Dziecięcej I stopnia.

Jeden czwartek/mies. 17.00-21.00
Dr n. med. Maria Miszczak-Knecht
Pediatra i kardiolog dziecięcy. Od początku pracy zawodowej związana z Kliniką Kardiologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. W kardiologii fascynuje ją diagnostyka i leczenie zaburzeń rytmu serca u dzieci. Wiedzę i doświadczenie zdobywała nie tylko w IP CZD, ale również w Royal Brompton Heart and Lung Institute w Londynie oraz w Medical Univesity of Alberta w Kanadzie. Ukończyła kursy doskonalące z zakresu diagnostyki i leczenia organizowane przez EHRA (European Heart Rhythm Association), Biosense, Medtronic, Boston czy Abbot. Była członkiem zespołu, który pierwszy w Polsce wprowadził leczenie zaburzeń rytmu u dzieci ablacją. Aktualnie wykonuje zabiegi ablacji u dzieci w IP CZD.

Urlop macierzyński
Lek. Monika Pasieczna
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii w II Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM przy ulicy Karowej. Jest autorką publikacji naukowych dotyczących kardiologii prenatalnej. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na temat zaburzeń w układzie krążenia płodów w patologiach położniczych. Uczestniczka licznych kursów z zakresu ultrasonografii położniczej oraz echokardiografii płodowej. W poradni wykonuje badania położnicze, w tym badanie I trymestru ciąży z oceną ryzyka wad genetycznych oraz badania dopplerowskie. Posiada certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz certyfikat Fetal Medicine Foundation diagnostyki ultrasonograficznej w I trymestrze ciąży.

Piątek 8.00-15.00
Lek. Paweł Świetlicki
Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, Specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując ponad 20 lat w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Obecnie współpracuje ze Szpitalem Medicover w Warszawie. Odbył liczne kursy i szkolenia z zakresu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii oraz echokardiografii płodu. Posiadane certyfikaty:
* Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego,
* Polsko-Niemieckiej Szkoły Endoskopii i Ultrasonografii Położniczo-Ginekologicznej,
* FMF (Fetal Medicine Foundation – Fundacja Medycyny Płodowej).

Środa 16.00-17.40
Dr n. med. Emilia Urbankowska
Specjalistka radiologii i diagnostyki obrazowej. Absolwentka wydziału lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Podyplomowego Studium Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pracowała jako lekarz stażysta w Szpitalu Grochowskim w Warszawie. Lekarz w Klinice Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

Środa 9.00-16.00
Jedna sobota/dwa mies. 9.00-17.00
Dr n. med. Paweł Własienko
Specjalista genetyki klinicznej, asystent w Zakładzie Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych CMKP w Warszawie. W Poradni USG Agatowa wykonuje badania echa serca płodu oraz udziela konsultacji genetycznych. Posiada certyfikat przesiewowego badania serca płodu Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. W latach 2013-2016 brał udział w pracach Fetal Cardiology Working Group, Europejskiego Towarzystwa Kardiologii Dziecięcej (AEPC, Junior Member).